O Blogu

Witaj!

Szalenie nam miło że tu jesteś!! Pozwól więc oprowadzić się po naszych „salonach”. ;)

Poniżej wyjaśniamy jak poruszać się po blogu i co gdzie można znaleźć, więc jest to forma przewodnika po stronie. Jeśli jednak nie tego szukasz w tej zakładce, a chcesz dowiedzieć się skąd ten blog, co nas do niego zmotywowało i od czego wszystko się zaczęło, to najlepiej zajrzeć do posta >> Jak powstało gonimyslonce.pl?

Zanim zaczniemy oprowadzanie, chcielibyśmy wspomnieć, że aktualnie jesteśmy wewnątrz prac nad blogiem, które mają na celu stworzenie miejsca estetycznie ładnego, z ciekawymi treściami i fajnymi zdjęciami. Najnowsze posty już są pod tym względem przygotowane, jednak najtrudniejsza i czasochłonna kwestia, to starsze wpisy, których jest blisko 60 – sami rozumiecie – trochę pracy jest. ;) Dlatego jeśli coś nie zadziała, lub źle przekieruje, to okażcie wspaniałomyślną cierpliwość! Możecie to też w wolnej chwili zgłosić mailowo. Jednak mamy nadzieję, że nie będziecie mieć żadnych problemów. ;)

Staraliśmy się, by wszystko wyglądało czytelnie i instynktownie, ale chętnie wyjaśnimy co możesz u nas znaleźć.
Niemal wszystkie nasze posty zawarte są w poszczególnych kontynentach (kafelki), na których dotąd byliśmy – na razie 5/7. Łatwe w obsłudze, pogrupowane na kraje, tylko buszować w spisie i czytać do woli! Chyba, że wolisz szukać miejsc na mapie, to klikasz w górnym menu na mapa podróży i masz okazję sprawdzić się ze znajomości świata od strony kartograficznej. Zaryzykujesz? ;)

Jest jednak pewna część wpisów, które trudno było zakwalifikować w jakikolwiek kraj na świecie (np. dotyczą kilku miejsc, czy tematów „okołopodróżniczych”) i dla nich powstała zakładka Ósmy kontynent. Powiedzmy, że jego umiejscowienie jest w naszych głowach, bo to stamtąd dzielimy się przemyśleniami, które z podróżowaniem, tak naprawdę, mają bardzo dużo wspólnego.

Gonimy kulturę, to zestaw postów, w których można poczytać o muzyce, kulturze, spektaklach i innych wydarzeniach artystycznych z naszych podróży; zaczęło się nieśmiało, ale gdy okazało się, że spora grupa czytelników najchętniej zagląda właśnie do tych postów, to postanowiliśmy ją rozwinąć, bo to najpiękniejsza forma poznawania świata /a dla Ewy, ulubiona forma pisania :)

Dodatkowo w zakładce TEMATY znajdziecie dwie grupy postów, które pokrywają się z kontynentalnym podziałem, ale podzielone zostały na:
Dookoła świata to nasza pierwsza wielka podróż, od której zaczęliśmy pisanie bloga. Posty są raczej opisowo-przygodowe, z niewielką ilością informacji praktycznych (no niestety, nie od początku wiedzieliśmy, że tylu czytelników tutaj trafi, więc pisząc pod naszych bliskich zamieszczaliśmy to, na co oni czekali). Ale wielokrotnie słyszeliśmy, że super się je czyta, więc choć samemu bardzo krytycznie podchodzi się do własnej twórczości sprzed wielu lat, to… szkoda nam było usuwać tak znaczący kawałek swojego podróżniczego życia. Najlepiej osobiście ocenić jak Ci się podoba. :)

Perełki Europy to najnowszy pomysł na zakładkę, choć chodził za nami od kilku lat. Uwielbiamy Stary Kontynent i szkoda było, by się tu nie pojawił, ale we wspomnianej grupie będą tylko te najcenniejsze (według nas) skarby europejskiego kontynentu. Dajcie zakładce chwilę, a rozwinie się całkiem ciekawie w nadchodzącym czasie.

Działu O nas nie ma co opisywać, tylko warto zajrzeć, bo w końcu na głównej stronie wypada się przedstawić. :)

Pod o nas znajdziesz zawsze najświeższe posty, które na bieżąco będziemy uzupełniać różnymi cudami świata. A uwierz nam, jest o czym pisać, bo „wersji roboczych” w notatkach mamy całą masę. Życz nam tylko czasu na pisanie i będzie tu coraz ciekawiej!

Kończąc dodamy, że nie urodziliśmy się z plecakami na plecach i wiedzą absolutną ;) – wciąż się uczymy. Jeśli więc masz jakieś uwagi, sugestie, czy dodatkowe pytania – śmiało – napisz do nas! :)

Podoba Ci się nasz blog? Myślisz, że moglibyśmy stworzyć wspólnie coś ciekawego? Zajrzyj tutaj -> współpraca!