Główna » Tu zaglądamy

Tu zaglądamy

autor Romek

Jeśli nie możesz u nas znaleźć opisu jakiegoś miejsca, to zajrzyj do innych.
Każdy z podanych blogów jest na swój sposób wyjątkowy ;)

 

Mi alma es española – el mundo en español
Blog o krajach hiszpańskojęzycznych: podróże, ciekawostki, spostrzeżenia kulturowe, porady na temat programu Erasmus w Hiszpanii, kreatywne sposoby nauki języka hiszpańskiego, kino oraz muzyka w języku hiszpańskim.

Love Traveling
Życie bez podróży jest jak przyprawa bez soli! Autorski blog o fascynacji światem, inspirujących podróżach i podróżniczym stylu życia… na etacie ;)

Bałkany według Rudej
Subiektywnie o Bałkanach i nie tylko. Relacje z podróży i psychodietetyczne spojrzenie na kraje Półwyspu Bałkańskiego okraszone zdjęciami i filmami oraz rudym poczuciem humoru i ironią.

Kami and the Rest of the World
Jak pogodzić pracę na etacie z podróżami, tymi dalekimi, tymi bliskimi i tymi w mniej znane miejsca. A dodatkowo sporo kultury alternatywnej i street artu oraz trochę o podróżach w pojedynkę.

The Ollie
Blog łączący dwie pasje – podróże i fotografowanie. Zdjęcia i opisy wyjazdów do  klimatycznej Azji Południowo-Wschodniej oraz krótkich wypadów po pięknej Europie.

Znajkraj. Blog o podróżach rowerowych i narciarskich
Podróżujemy po Polsce i Europie. Na rowerach i na nartach biegowych. Sami i z przyjaciółmi.

kami everywhere
Opowieści z okresów mieszkania w Bośni czy Portugalii. Wrażenia z podróży solo do miejsc spoza utartego szlaku. Blog pisany z perspektywy pasjonatki szeroko pojętej sztuki, przede wszystkim street artu.

Zależna w podróży
Niezależne podróże Agnieszki Ptaszyńskiej poza szlakiem. Promocja odpowiedzialnej turystyki i wolnego podróżowania. Pisała np. o Włochach, Bliskim Wschodzie i Maroku. Wkrótce Kazachstan.

Hotel Spotter
Pierwszy polski blog o hotelowych programach lojalnościowych. Tutaj dowiesz się jak tanio (lub za darmo) nocować nawet w luksusowych hotelach. Recenzje, promocje, porady.

Szymon Podróżnik
O chłopaku, który postanowił realizować marzenia i poznawać nowe miejsca oraz ludzi w najróżniejszych zakątkach świata.

TropiMy Przygody
O podróżach bliższych i dalszych, miejscach z ciekawą historią, wegetarianizmie w podróży, a do tego spora dawka fotografii podróżniczej.

Italia poza szlakiem
Włochy bez nadmiernej koloryzacji. Na lądzie, na morzu, przy winie, na kawie. Podróże nie tylko etnokulinarne.

Okiem Maleny
Gdy tylko jest okazja do urlopu, Malena zamienia szpilki na trampki i rusza w świat. Zdjęcia i opowiadania warto poznać na blogu :)

Szukając Słońca
Blog o poszukiwaniu słońca – na szlaku i na plaży. Samotnie,z plecakiem, budżetowo. Niekomercyjne Wyspy Kanaryjskie,dzika Grecja,ukochane Tatry.Dużo informacji praktycznych,jeszcze więcej subiektywnych wrażeń.

Podróże Pana Szpaka
Podróżnik amator, najczęściej podróżuje po krajach byłego Związku Radzieckiego, ale nie tylko. Pamięta o polskich cmentarzach i ważnych dla Polski miejscach. Entuzjasta dobrych piw i piłki nożnej.

Bolivia In My Eyes
Witaj w Boliwii. Usiądź wygodnie, zapnij pasy i … Ups, znowu zablokowali droge!;)

Biegun Wschodni
Podróże po Europie, wycieczki weekendowe, wędrówki piesze, trekking rowerowy. Ją ciągnie w odludne góry, jego do europejskich stolic. Łączą zainteresowania i dzielą się doświadczeniami.

W Afryce
Afryka oczami Justyny Śnieżek. Podróże solo, inspiracje, praktyczne porady i fotoreportaże. Listy z Afryki.

Daleko niedaleko
Na blogu poczytać można o podróżach w bliższe i dalsze zakątki świata, o ciekawych miejscach i ich historii, odmiennych kulturach, ludziach i ich zwyczajach, o powalającej przyrodzie. Wszystko okraszone dużą dawką fotografii.

Amused Observer
Podróże bliskie i dalekie. Ulubione rejony: Ameryka Łacińska i Afryka. Ulubione tematy: języki, kultura, kuchnia.

Choose travel. Choose life
Blog reporterski z literackim zacięciem. Najczęściej podążamy na Wschód śladami Andrzeja Stasiuka, Roberta D. Kaplana i Paula Theroux, ale chętnie wracamy do USA wspominając Jacka Kerouacka i Huntera S. Thompsona.

Emi w drodze
Dwa lata w solo podróży po Azji (z naciskiem na Indie i Sri Lankę), praca w Nowej Zelandii i w końcu życie na indonezyjskiej Jawie.

Podróże od kuchni
Praktyczny przewodnik podróżniczo-kulinarny po świecie. O tym, co warto wrzucić do plecaka i na ząb w innych krajach.

Agua de Coco
Dwójka Polaków, która przeniosła się do Lizbony w poszukiwaniu słońca. Piszą nie tylko o Portugalii! Na blogu dużo natury, pieszych wędrówek i dobrego jedzenia.

Na Litwie
Blog ukazujący nieznane oblicze Litwy. Galerie, podróże, informacje, kuchnia i wiele wiele więcej.

Poszli-Pojechali
Ciekawe miejsca, jedzenie&alkohole, street art, relacje z wyjazdów, przepisy z kuchni świata.

Places2visit
Podróże rodzinki najpierw dwu, potem trzy osobowej, a od dwóch miesięcy już czteroosobowej. Podróże bliższe i dalsze, po Polsce i po Europie. Może kiedyś i po świecie. Z dziećmi czy bez, w jednym miejscu trudno im usiedzieć.

Where is Juli + Sam
O bajkowej Australii w podróży i na co dzień. O podróży dookoła świata z… happy endem :) Najbardziej uśmiechnięty polski blog podróżniczy!

Tresvodka (w Chile)
O życiu w Chile i podróżach po Ameryce Łacińskiej. Relacje z podróży, zdjęcia, rady, przepisy, kulturowe spostrzeżenia i kulturalne polecenia.